Wybrane
Twoje
Powiadomienia
Profil

Konkurs dla katechetów

2023.04.19 16:25

Droga Katechetko! Drogi Katecheto!

Wydawnictwo „Jedność” organizuje konkurs dla wszystkich nauczycieli religii, w którym można wygrać cenne nagrody: laptopy, tablety czy pakiety książkowe do wykorzystania jako upominki dla uczniów startujących w konkursach szkolnych.

Udział w Ogólnopolskim Konkursie Katechetycznym „Odmawiajcie różaniec” polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, która ubogaci lekcje religii na jednym z trzech etapów edukacyjnych, zgodnie z wymaganiami „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce”: 

a. Szkoła podstawowa kl. 1-4 na temat „Objawienia Matki Bożej”, 
b. Szkoła podstawowa kl. 5-8 na temat „Sanktuaria maryjne”, 
c. Szkoła ponadpodstawowa na temat „Maryja w sztuce”.

Celem konkursu jest przede wszystkim pogłębienie pobożności maryjnej wśród uczniów, przybliżenie im istoty objawień maryjnych oraz zapoznanie z miejscami, w których Matka Boża otaczana jest szczególną czcią. Ponadto konkurs przyczyni się do aktywizacji katechetów i umożliwi im podjęcie twórczej pracy oraz dzielenie się jej owocami z innymi. 

Czas na nadsyłanie prac za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.kwj.pl/formularz mija 31 lipca 2023 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 sierpnia br., a podsumowanie konkursu i rozdanie nagród – do 30 września br.

Dodatkowe informacje oraz regulamin i harmonogram konkursu kliknij tutaj

Konkurs został objęty patronatem honorowym: Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, Komisji Wychowania Katolickiego KEP, Stowarzyszenia Katechetyków Polskich, Akademii Katolickiej w Warszawie.

Zapraszamy także do rejestracji na portalu dla katechetów „Katecheza w Jedności” – kwj.pl, prezentowanym na ostatnim Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jest to platforma wymiany materiałów przygotowanych przez katechetów z całej Polski, która jako pomoc dydaktyczna i nowoczesne narzędzie edukacyjne ma służyć wszystkim katechetom korzystającym z podręczników zgodnych z podstawą programową z 2018 roku. Więcej informacji można znaleźć w materiałach promocyjnych na stronie:

www.kwj.pl/film-katecheza-w-jednosci

Razem z konkursem uruchamiamy kanał szybkiej komunikacji i wymiany uwag za pośrednictwem grupy „Katecheza w Jedności” na Facebooku. Ułatwi nam ona kontakt z katechetami korzystającymi z portalu i biorącymi udział w konkursie. Zachęcamy do dołączenia do grupy po adresem: 

www.facebook.com/groups/katechezawjednosci

Redakcja Katechetyczna
Wydawnictwa „Jedność”