Wybrane
Twoje
Powiadomienia
Profil

POMOC

Jak założyć konto na portal kwj.pl?

Aby założyć konto na naszym portalu wystarczy wejść na stronę https://kwj.pl/rejestracja i podając swoją nazwę użytkownika, unikalne hasło i adres e-mail przesłać zgłoszenie do naszego serwisu. W ciągu kilku chwil na podany adres e-mail powinien przyjść link aktywacyjny. Po kliknięciu w link należy zalogować się do portalu

  • Osoby, które rejestrowały swój adres e-mail w Strefie Katechety i otrzymały od nas „pakiety startowe” zostaną automatyczne zweryfikowane przez nasz system. Mogą one po aktywacji zalogować się do systemu jako pełnoprawni użytkownicy.
  • Osoby, które logują się poprzez adres e-mail inny niż podany w Strefie Katechety, bądź nie posiadające tam konta muszą po kliknięciu w link aktywacyjny wybrać w górnej części serwisu przycisk „profil”, gdzie w sekcji „status konta” należy załączyć wniosek potwierdzony pieczęcią i podpisem np. proboszcza lub pracownika referatu katechetycznego. Po otrzymaniu kompletnego zgłoszenia konto zostanie zweryfikowane przez naszych moderatorów o czym poinformuje stosowna wiadomość e-mail.

Odtąd będziemy mogli w pełni korzystać z funkcjonalności serwisu kwj.pl.

  • Jeśli nie widzisz wiadomości z linkiem aktywacyjnym w swojej skrzynce sprawdź prosimy folder „spam”. W razie problemów prosimy o kontakt z naszymi moderatorami pod adresem katecheza@jednosc.com.pl

 

Jak dodać inspirację?

Zadbaliśmy o to, aby dodanie inspiracji było proste i intuicyjne. Wystarczy przygotować pliki dokumenty, prezentacje, nagrania audio lub video, należy zwrócić uwagę na to, aby wielkość pliku nie przekraczała 25 MB. Następnie wejść w interesujący nas podręcznik na stronie głównej, przejść do danego tematu i kliknąć przycisk „dodaj inspirację”.

Znajdując się na stronie dodawania nowej inspiracji mamy do dyspozycji pole nazwy inspiracji, w którym warto zaznaczyć jaki jest to rodzaj pomocy np.: „Prezentacja w PowerPoint” lub „Propozycja tekstów do pracy w grupach”. Następnie poniżej opisać inspirację. Wyjaśnić co zawiera, zwrócić uwagę na szczególne jej elementy czy poinformować użytkowników o tym, że np.: aby uruchomić film osadzony w prezentacji wymagane jest podłączenie do Internetu.

Następnie używając przycisków, które znajdują się po prawej stronie powyżej wymienionych pól możemy dodać do naszej inspiracji link np. do filmu czy strony internetowej lub dodać plik prezentacją, grafiką, dokumentem opisującym przebieg np. zabawy czy ćwiczenia.

Kiedy nasza inspiracja została już ukończona klikamy przycisk „opublikuj”. Wówczas zostanie ona przesłana do weryfikacji przez naszych moderatorów. Po pozytywnej weryfikacji otrzymamy wiadomość e-mail z informacją, że została ona już upubliczniona i będzie odtąd służyła całej naszej społeczności.

 

Do czego służy przycisk TWORZĘ/UCZĘ?

W prawym dolnym rogu portalu kwj.pl znajduje się „przełącznik” pomiędzy opcją „tworzę” i „uczę”. Służy on tym katechetom, którzy korzystają z portalu bezpośrednio na zajęciach wyświetlając na ekranie np. udostępnione teksty. Aby zatem tymczasowo „odłączyć” niektóre funkcje, które są zbędne na zajęciach należy przełączyć się w tryb „uczę”. Następnie, kiedy chcemy np. dodać inspirację przełączamy portal w tryb „tworzę”.